Sme z Moravy

Jsme z Moravy

Čerstvé bylinky pro vás pěstujeme na Znojemsku v jednom z nejmodernějších skleníků v Evropě od roku 2012. Jsme jediným celoročním producentem českých bylinek v květináči a dodavatelem řezaných bylinek určených k vaření v domácnostech a gastronomických provozech.

Vážíme si naší planety

Vážíme si naší planety

Propojení skleníku s bioplynovou stanicí představuje unikátní řešení zajišťující zásobování skleníku teplem a elektrickou energií. Jak to funguje? →

Ani my nemáme rádi chemii

Ani my nemáme rádi chemii

Proti škůdcům bojujeme pomocí jejich přirozených nepřátel neboli bioagens. Jedná se o živé organismy, které se používají při ochraně rostlin proti jejich škůdcům. Biologická regulace využívá přirozených vztahů mezi organismy ve prospěch pěstovaných bylinek s cílem zamezit nadměrnému zvětšení populace škůdce.

Domov je pro nás jen jeden

Domov je pro nás jen jeden

Znalosti čerpáme celého světa, ale naše srdce bijí pro Moravu. Společnost Bylinky s.r.o. vznikla v roce 2011 jako dceřinka švédské rodinné společnosti SPISA Group založené v 80. letech minulého století. SPISA Group je největším evropským producentem čerstvých bylinek v květináčích. Kromě České republiky se SPISA zabývá pěstováním a zpracováváním čerstvých bylinek ve Švédsku, Velké Británii, Polsku, Portugalsku, Španělsku a Keni.

Voda je pro nás nad zlato

Voda je pro nás nad zlato

K zavlažování bylinek využíváme výhradně filtrovanou dešťovou vodu jímanou do rezervoáru 2500 m3. Tuto vodu svádíme z celé střechy skleníku. Jako náhradní zdroj vody slouží artézská studna.

Jak se starat o bylinky ze supermarketů?

Jak se starat o bylinky ze supermarketů?

Květináčové bylinky dělají radost při pravidelném vaření, ale i na okně, když čekají na kuchyňský koncert. Jak se o bylinky starat, aby vám dělaly radost co nejdéle, připravil náš hlavní pěstitel Miloš.

Jak prodloužit životnost řezaných bylinek?

Jak prodloužit životnost řezaných bylinek?

Řezané bylinky jsou ideální volbou, pokud máte v plánu uvařit jeden vyladěný recept a dále už bylinku nevyužijete. Tipy, jak prodloužit životnost řezaných bylinek, vám připravili naši odborníci na kvalitu.

Nové recepty a akční nabídky.

Buďte první kdo se to dozví.